Online időszalag
Elérkeztünk a második feladathoz, ami egy online időszalag készítése.
Számomra teljesen új volt ez az egész, mert még nem volt alkalmam használni, illetve a középiskolában egyik tanárom sem alkalmazta az óráin online formában. Csak a földrajz teremben volt egy földtörténeti időszalag, de az papírból készült. Ennek ellenére nagyon hasznos volt.
Az (online) időszalagot leginkább egy irodalom és egy történelem órán tudom elképzelni, hiszen rengeteg évszámot és eseményt kell megtanulni. Egy összefoglaló órán mindenképpen hasznos.
Először arra gondoltam, hogy most valami angolos témában készítek valamit, de nem volt semmi ötletem. Esetleg Amerika történelme lett volna jó téma, de ez már csak azután jutott eszembe, hogy elkészítettem Az űrkutatás fontosabb eseményei /1957-2015/ témakört.
Munkámhoz a tiki-toki.com oldalt választottam. Engem első látásra lenyűgözött, mert nem csak 2D-ben, hanem 3D-ben is van lehetőség elkészíteni, valamint váltani is lehet köztük (az időszalagom bal alsó sarkában). Az eseményeket nagyon egyszerűen létre lehet hozni és szerkeszteni, képeket és hivatkozásokat is el lehet rajtuk helyezni (ahogy én is tettem), valamint hátteret és nézeti beállításokat is könnyedén lehet változtatni. Egy negatívumot azonban meg kell említenem: ingyenesen csak egy időszalagot tudunk készíteni. Ha többet szeretnénk, akkor bizony elő kell fizetni.
Nekem nagyon megtetszett az online forma, mert a papíralapúnál legtöbbször csak tömör, lényegre törő megjegyzéseket lehet írni. Tehát ahol elősegíti tanulást az időszalag, én mindenképpen előnyösnek tartom, ha az online változatot választjuk.
Az időszalagomat az alábbi linken nézhetitek meg:
http://www.tiki-toki.com/timeline/entry/528710/Az-rkutats-fontosabb-esemnyei-1957-2015/
Create online timeline! ;)